No More Silence

No More Silence
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Gliwice - Ornontowice
Utworów:
5
Oglądany:
1362 razy
Założenie konta:
23 września 2009
Ostatnia aktualizacja:
22 listopada 2009
Pierwszy koncert odbył się dnia 13 listopada. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję że nasze piosenki zaspokoiły Wasze pragnienia. Na bieżąco bedziemy informowac o kolejnych koncertach.

W najbliższym czasie ukażą się zdjęcia i filmy relacjonujące ostatni koncert.


SKŁAD ZESPOŁU:

Bartłomiej "Barton" Basiura - gitara akustyczna;
Kamil "Kurek" Kurkiewicz - wokal, teksty.

Co gramy? Nie piosenkę autorską, i nie poezję śpiewaną.
Więc co...? Muzykę akustyczną z elementami bluesa i rocka :)
Dlaczego bez prądu? Gramy akustycznie, bo elektrycznych zespołów jest aż zanadto. Każdy z nas przeszedł przez inne zespoły i formacje, próbujemy, uczymy się, ale ciągle to nie to, co byśmy chcieli.

Poszukujemy, odkrywamy i chcemy być odkrywani. Nie zajmujemy dużo miejsca, dzięki temu możemy grać wszędzie.

Dlaczego muzyka? To proste, to pasja, coś, bez czego nie umiemy sobie wyobrazić... wszystkiego :)

„NO MORE SILENCE”, czyli jak dwóch rozpętało „Akustyczną rebelię”…

Zbrojenie
Zaczęło się dość prozaicznie. Właściwszym słowem jest „przypadek”. Niezmordowany emeryt Kamil, wirtuoz, poeta i wokalista w jednym szukał przystani na spokojną starość. Lata młodości upłynęły mu w sielskiej, garażowej rzeczywistości, na próbach zespołu „Nurt”. Miał pomysł, by pobawić się
indie-rockiem w stylu „Kings Of Leon”, ale szybko zdał sobie sprawę, że zna wielu muzyków, niestety samych gitarzystów…

Zmiana taktyki
Iskrą, która roznieciła ogień była jedna z wycieczek klasowych. Muzyka wybuchła. Nuty latały w dość wąskiej przestrzeni autobusu, a pasja dwóch ludzi połączyła się w jedno ciało, dając duży ładunek energii.

Pierwsze starcie
Początkowe prace nad coverami, później teczka zapełniona tekstami twórczości własnej Kamila przekazana Bartkowi była ogniwem zapalnym do rozpoczęcia prac nad materiałem muzycznym. Pierwsze próby z nowymi utworami okazały się udane i dawały duże szanse na powodzenie w przyszłości.

Okopy
Skutkiem wielkiej pasji muzycznej obu nastolatków była decyzja o zawiązaniu zespołu akustycznego pod szyldem „No More Silence”. Po wakacjach panowie zaczęli regularnie spotykać się na próbach. Owocem tego jest zestaw kilkunastu własnych, wciąż ulepszanych i dopracowywanych, piosenek.

Strategia
Na razie, obaj panowie zajmują się przygotowaniami do matury. Nie przeszkadza im jednak to w powolnym, ale skutecznym dążeniu do celu, muzycznemu spełnianiu się i dawaniu radości innym.

Batalia
Panowie są gotowi do walki. Ich bronią jest mikrofon i gitara. Czy to wystarczy? Czy to zaspokoi żądzę muzyki słuchaczy? Jaki będzie ostateczny wynik wojny. Zapraszamy na wszystkie bitwy. Nie możemy zagwarantować wygranej ale emocji niegdy nie zabraknie

Piosenki które są dostępne poniżej to wersje instrumentalne. Jest to jedynie ozdoba dla tekstów. Postaramy się umieścić utwory z wokalem aby mieli państwo szansę ujrzeć co nam w duszy gra... ALL RIGHTS RESERVED ®

NOWOŚĆ! Dodajemy wersję instrumentalną piosenki, która został nazwana "ZAGŁADĄ". Jest to pamiętnik duszy zespołowego gitarzysty - Bartłomieja Basiury. Piosenka którą mają państwo szansę usłyszeć to nie tylko szrapanie strun.. to emocje, płacz, strach, przemoc i... rozpacz... "Zagłada" to rodzaj smutnej dygresji na temat naszej przyszłości, przestroga na przysłość, rozliczenie własnych myśli...

Proponujemy nacisnąć przycisk play, zamknąć oczy i zatopić się w efemerycznej pustce prozaicznej schozofremii...

No More Silence

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium